GPFM

LAMINAR FLOW TAVAN ÜNİTELERİ

ÖZELLİKLER:
Modüler filtreleme tavanları havanın steril odalara en iyi dağıtımını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Hastanelerde hastalar ve medikal personel arasında patojen geçişini önlemek amacı ile havanın kalitesini ve temizliğini iyileştirirler.

Alüminyum çerçeveler, mutlak filtrelerin sızdırmaz bir şekilde montajına ve kolay bir şekilde değişimine olanak sağlar. Hava dağıtım plenumu boyutlarına bağlı olarak alüminyum veya boyalı sacdan yapılır. Hava çıkış difüzörleri perfore eloksallı alüminyum levhadan yapılır, hava giriş sayısı, konumu ve boyutları tanımlanacaktır.

Ameliyathane, ameliyat masasının sterilliğini güvence altına almak açısından cerrahi
için tek yönlü laminar hava akışıyla tasarlanmıştır. Organ nakli, kalp cerrahisi, ortopedi, nöro-cerrahi, göz operasyonları gibi yüksek asepsili ameliyathaneler için özellikle önerilir.

Ürün SB (Scotch Brite) kaplamalı, TIG kaynaklı ve elektro-kimyasal yöntemle temizlenmiş AISI304 paslanmaz çelikten tamamen kusursuz bir şekilde birleştirilmiş, sterilize edilebilir ve denetlenebilir bir yapıdan oluşur. Sistem tek parça halinde veya nakliye, konumlandırma ve montaj
açısından kati gereklilik olduğunda modüler şekilde inşa edilebilir.
Filtre bölümü, ameliyathanelerde yaygın olarak kullanılan dezenfektanlara dayanacak şekilde tasarlanmış, ekstrüde anodize alüminyumdan çerçeveli, beyaz boyalı alüminyumdan çift koruma telli, jel contalı, EN 1822 Avrupa standardına göre H14 verimlilikteki LAM model laminar HEPA
filtrelerimizden oluşmaktadır.

Taşıyıcı yapı: Çelik üst plenumlu ve saten çelikten yapılmış olup, jel contalı 80 mm kalınlıktaki mutlak filtreler takılabilir. Nakliye ve montajı optimize etmek için modüler yapıdadır. Hava girişi yataydır. Ameliyat lambası takılabilir. Üretimdeki özen, conta ve çelik plakalı kilit sistemi sayesinde mükemmel sızdırmazlık.

Sistem kontrolü: kaçak testi yapabilmenin yanında basınç düşümü de steril odadan izlenebilir.
Kurulum: Sabit ya da esnek hava kanallarına bağlantı ile tavana asılı.
Yedek filtreler: Tamponlamalı kilitleme ve sabitleme sistemi kolay ve hızlı bakım sağlar.

UYGULAMALAR:
Yapısal özellikleri nedeni ile modüler filtreleme tavanlarının ameliyathaneler, baskılanmış bağışıklık bölümleri, bulaşıcı hastalık koğuşları, doğumhaneler, yeni doğan bölümleri ve yoğun bakım ünitelerinde kullanımı önerilir.