Hakkımızda

Geçmişten gelen sektörel deneyim, geleceğin teknolojisi ile birleştiğinde…

İtalya’nın en büyük filtre üreticilerinden olan General Filter firması ile Türk tesisat sektörünün güvenilir isimlerinden olan Havak Endüstri Tesisleri Tic. A.Ş.’nin ortak girişimi olarak kurulmuş olan General Filter Havak Filtre San. ve Tic. A.Ş. 2008 yılından bu yana havalandırma ve klima filtreleri konusunda Avrupa Standartlarında üretim yapmaktadır. General Filter Havak, her iki kurucu ortaktan gelen teknoloji, kalite ve bilgi birikimi sayesinde bugünkü konumuna ulaşmıştır. ISO 9001-2015 kalite yönetim belgesine sahip olan firmamız her tür hava filtresini, talep edilen verimlilikte Avrupa standartlarında üretme kapasitesine sahiptir. General Filter Havak ; AR-GE çalışmalarına öncelik veren yaklaşımı ile AR-GE’den planlamaya, üretimden satışa ve ürün teslimine kadar her aşamada deneyimli mühendis ve uzman kadrosu ile ürün destek, ürün geliştirme ve mühendislik uygulamalarında sektöründe öncü firmalardan olmuştur. ISO 16890 standardı kapsamında, ISO kaba partikül filtreleri ile torba ve rijit formunda hassas ince partikül filtreleri, EN 1822 standardı kapsamında ise Hepa filtreler yer almaktadır. Sektördeki bilgi birikimini, sektöre yeni mühendisler yetiştirerek aktarımın önemine inanmaktayız. Filtreleme ve iç hava kalitesi (IAQ) konularındaki teknik bilgileri hem müşterilerimiz hem de sektördeki sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek üyeliklerimizle aktif olarak paylaşmaktayız. Üretimde yüksek teknoloji ile geliştirmekte olduğu ürün ve sistem çözümlerini; 50’den fazla ülkeye yayılmış ve artmakta olan ihracat hacmi ile müşterilerine sunmanın gururunu taşımaktadır. Sektörün ihtiyaç ve beklentileri, mühendislik deneyimi ve gelişim/değişime açık yönetim anlayışı ile ürünler geliştiren General Filter Havak; Türkiye’nin uluslararası endüstriyel üretim sektöründeki bilinirliğine de katkıda bulunmaktadır. Kalite, çevre ve insan odaklı yaklaşımları ile değer üreten bir firma olma konumunda ürün/hizmet ağını sürekli geliştirmektedir.

Misyonumuz

Ortam havalandırması için gerekli olan hava filtrelerini ve filtre ekipmanlarının üretim ve servisi konusunda faaliyet göstermek.

Vizyonumuz

Hava filtresi ve filtre ekipmanları konusunda güncel teknolojileri kullanarak uluslararası bir marka oluşturmak. Türkiye pazarında kalite ve kapasite olarak aranan ilk iki firmadan biri olmak.

Filtreleme sistemlerinin doğru seçim, uygulama ve uygun zamanda değişimi ile; küresel ısınma ve iklim değişikliğine katkı sağlanacağını düşünüyor ve temiz bir dünya için çalışıyoruz.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?