Ofisler ve Alışveriş Merkezleri

İç hava kalitesini iyileştiriyoruz

İç Hava Kalitesini (IAQ) bina ve yapıların iç mekanlarındaki hava kalitesini orada bulunan kişilerin sağlık ve konforu ile ilintili ölçütlerle tanımlarız. İç Hava Kalitesi mikrobik kirleticilerden (mantarlar, bakteriler), gazlardan (karbonmonoksit, radon, uçucu organik bileşikler gibi), hava yolu ile yayılan parçacıklardan (duman ve toz) ve sağlığa olumsuz etkisi olabilecek diğer tüm elementlerden etkilenir.

İş yaşamında kullanılan ofisler, plazalar, AVM’ler İç Hava Kalitesi açısından önem verilmesi gereken kapalı alanlar sınıfındadır. Hava kalitesini iyileştirmek için uygun materyallerin seçimi (bileşenlerini salıvermeyen sentetikler ya da monomerler), ortama uygun donanımla çalışmak ve kirleticilerin etkisini azaltabilecek şekilde odaların doğal ya da kontrollü havalandırılması gibi çeşitli yöntemler mevcuttur. Filtre seçimi bu aşamada en önemli konulardan biri haline gelmektedir.

Alışveriş Merkezlerine, Perakende ve Ofislerinize özel hava filtrasyon çözümlerimiz ve daha detaylı bilgi için : info@generalfilterhavak.com