General Filter Havak, uluslararası bir marka oluşturmak yolunda ilerliyor.

2023 yılındaki yapılanma sürecinden ve firma tarafındaki yeniliklerden bahseden General Filter Havak Fabrika Müdürü Akif Kayaş, şu değerlendirmelerde bulundu: “Her sektörde dijital dönüşüm girişimlerinin arttığı bir dönemde, HVAC sektöründe de değişen teknolojik gelişmeleri takip etmek ve yenilikleri uygulamanın önemine inanıyoruz. Bu dijital dönüşüm çağında firmamızın satış, pazarlama, planlama, üretim ve stok/sevkiyat bölümlerinde ciddi dönüşüm çalışmalarına başladık. Kalite yönetim sistemi kapsamında tüm gereklilikleri yerine getirmek için iyileştirme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Yabancı ortaklı bir fi rma olarak hem Türkiye hem de uluslararası pazarlarda yoğun olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz.”

General Filter Havak Fabrika Müdürü Akif Kayaş, “İstanbul ve Ankara’da düzenlediğimiz moleküler filtreleme seminerleri yoğun katılım ile gerçekleştirildi”

2022 yılı sonunda General Filter Havak olarak, BION fi rması ile ‘moleküler filtreleme’ konusunda Türkiye pazarında işbirliği anlaşması imzaladıklarını söyleyen Akif Kayaş, bu konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Hemen sonrasında 8-9 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul ve Ankara’da düzenlenen moleküler filtreleme seminerleri yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Düzenlediğimiz seminerlerde korozyona, kokuya, iç hava kalitesine etki eden belli başlı gazların, en verimli kimyasal medyalarla tutulması konusunda en son teknolojik araştırmalar neticesinde test edilen ve uygulanan aktif karbon ve uygulama detayları örneklerle anlatıldı. Karbon fi ltre, zeolite ve alumina bazlı filtre medyası birleşimlerinin, filtre ve filtre ekipmanları tanıtıldı. Moleküler filtreleme alanında sunulan geniş ürün yelpazesi ve en önemli kullanım alanları olan; hastaneler ve petro-kimya tesislerinin yanı sıra moleküler filtrelemenin önemli olduğu veri merkezi projeleri, atık su arıtma tesisleri ve mutfak havalandırma uygulamalarına ilişkin örnek projeler sunuldu. 2023 yılında da BION firmasıyla olan iş birliğimiz; Moleküler filtreleme konusunda seminerlerimiz ile sektörü bu konuda bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı olarak devam edecektir. Hava filtresi ve fi ltre ekipmanları konusunda, güncel teknolojileri kullanarak uluslararası bir marka oluşturmak yolunda ilerlediğimiz bu dönemde; ürünlerimizi 25-28 Ekim 2023 tarihinde düzenlenecek olan ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nda standımızda sergileyeceğiz.”

DTK DERGİSİ / NİSAN 2023 – TESKON-SODEX ÖZEL SAYISI – GFH / ÖZEL HABER /13.04.2023