PFM

LAMINAR FLOW TAVAN ÜNİTELERİ

Modüler filtreleme tavanları havanın steril odalara en iyi dağıtımını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Hastanelerde hastalar ve medikal personel arasında patojen geçişini önlemek amacı ile havanın kalitesini ve temizliğini iyileştirirler.

Alüminyum çerçeveler, mutlak filtrelerin sızdırmaz bir şekilde montajına ve kolay bir şekilde değişimine olanak sağlar. Hava dağıtım plenumu boyutlarına bağlı olarak alüminyum veya boyalı sacdan yapılır. Hava çıkış difüzörleri delikli eloksallı alüminyum levhadan yapılır, hava giriş sayısı, konumu ve boyutları tanımlanacaktır.
Ameliyathane, ameliyat masasının sterilliğini güvence altına almak açısından cerrahi için tek yönlü laminar hava akışıyla tasarlanmıştır.

Organ nakli, kalp cerrahisi, ortopedi, nöro-cerrahi, göz operasyonları gibi yüksek asepsili ameliyathaneler için özellikle önerilir. Yapı, tamamı mükemmel birleştirilmiş, denetlenebilen ve sterilize edilebilen, epoksi boyalı demir, perforeli anodize alüminyum difüzörlü tutuculardan oluşur.
Sistem tek parça halinde veya nakliye, konumlandırma ve montaj açısından kati gereklilik olduğunda modüler şekilde inşa edilebilir.

Filtre bölümü, ameliyathanelerde yaygın olarak kullanılan dezenfektanlara dayanacak şekilde tasarlanmış, ekstrüde anodize alüminyumdan çerçeveli, beyaz boyalı alüminyumdan çift koruma telli, EN 1822 Avrupa standardına göre H14 verimlilikteki LAM model laminar HEPA filtrelerimizden oluşmaktadır.

Taşıyıcı yapı: Alüminyum ve üst plenumu boyalı çelikten, 68 mm kalınlıktaki filtreler takılabilir. Nakliye ve montajı optimize etmek için modüler yapı. Yatay hava girişi. Çalışma lambası montaj imkânı.
Mükemmel sızdırmazlık; üretimdeki özen, conta ve çelik plakalı kilit sistemi sayesinde.

Sistem kontrolü: kaçak testi yapabilmenin yanında basınç düşümü de steril odadan izlenebilir.
Kurulum: Sabit ya da esnek hava kanallarına bağlantı ile tavana asılı.
Yedek filtreler: Perforeli difüzörler ve sabitleme sistemi kolay ve hızlı bakım sağlar.

UYGULAMALAR:

Yapısal özellikleri nedeni ile modüler filtreleme tavanlarının ameliyathaneler, baskılanmış bağışıklık bölümleri, bulaşıcı hastalık koğuşları, doğumhaneler, yeni doğan bölümleri ve yoğun bakım
ünitelerinde kullanımı önerilir.