MODUFIL


CANISTER


MODÜLER GÜVENLİ FİLTRE HÜCRESİ

UYGULAMALAR:
Canister, riskli biyoloji laboratuvarları, kimya ve ilaç fabrikaları, askeri uygulamalar gibi kritik emniyet zorunluluğu olan yerlerin filtreleme
sistemlerinde kullanım için uygundur ve tavsiye edilir.

ÖZELLİKLER:
Canister, filtrelerin kritik uygulamalarda tam güvenlik ile kullanılabilmesi için tasarlanmış modüler filtre hücreleridir. Modüler olmaları, herhangi bir
filtrasyon veriminde ve herhangi bir debide seçilmesine olanak verir.

Tüm hususlar maksimum güvenliği temin etme amacıyla dizayn edilmiştir.
Eksantrik kaldıracın özel sistemi kolay montaj ve filtrelerin kolay çıkarılmasını, uzun süreli ve mükemmel sızdırmazlığı sağlar.
“Bag-in / Bag-out sistemi” tamamen güvenli bir şekilde kirlenmiş filtrelerin sökülüp atılmasını sağlar.

Modüler Yapı : Ek yerleri sağlam şekilde kaynatılmış ve boyanmış çelik sacdan yapılmış olan canister 2 ölçüde (305x610 ve 610x610)ve 3 değişik kalınlıktaki (100 mm mod. P; 150 mm mod. F; 292 mm mod. G.) filtrelerle kullanılabilir.

Filtrem Kilitleme Kolu : Eksantrik kol, kolay bakım sağlamak için tasarlanmış olup, aynı zamanda kolu çekmek suretiyle filtre, flanşa karşı düzgün bir kuvvetle itilir ve böylece kirli havanın tehlikeli sızıntılarından kaçınılarak maksimum güvenlik sağlanmış olur.

“Bag in / Bag out sistemi”: Bu özel sitem filtrelerin değişimini onlarla herhangi bir temastan kaçınarak yapılmasına izin verir.Güvenli bir plastik çanta özel bir elastik halka (çember) yardımıyla filtrenin çevreden izole edilmesi için Canister’in ağızlığına bağlanır. Kullanılan filtre çanta içerisine direkt olarak ayrılır ve sonra mühürlenir (ısı kaynaklı). Bu şekilde operatör ve çevre için tamamıyla emniyeti sağlamış oluruz.

Kollektör: Hava çıkışı ve girişi için sessiz bir akış sağlamak için boyutlandırılan kanalları bağlamak için kullanılır.

Kontrol Sistemi:
Canister içerisine yerleştirilmiş filtrelerdeki basınç düşümü ve ayrıca filtrelerin verimliliği, kollektör üzerine yerleştirilmiş uygun problar yardımı ile sürekli olarak gözlemlenebilir.

ŞEKİLLER:
Herhangi filtrasyon sınıfında, herhangi bir debi istendiğinde çeşitli konfigürasyonlarda kurulabilir.
 
OPSİYONEL:
Son Kat Boya: Standart yapı fırın boyadır: İstendiğinde AISI 304 paslanmaz çelik versiyonu mevcuttur.
Manometreler: Filtre durumlarını gözlemlemek için bir manometre veya fark basınç presostatı, kontol sistemi problarına bağlanabilir.