General Filter Havak

Hakkımızda


General Filter Havak, İtalyan General Filter ve Türk Havak firmalarının ortak girişimidir. 2008 yılında İstanbul, Esenyurt ISISO sanayi sitesinde havalandırma ve klima sektörünün ihtiyaç duyabileceği her tür hava filtresinin üretimini, satışını, ithalat ve ihracatını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. General Filter, konusunda yarım asrı aşan tecrübesi ile İtalya’nın önde gelen filtre firmalarındandır. Havak ise, 1988 yılından beri Türkiye havalandırma ve klima sektörüne hizmet veren güvenilir bir firmadır.

General Filter Havak, her iki kurucu ortaktan gelen teknoloji ve bilgi birikimini sayesinde hızlı bir büyüme kaydetmiş ve bugünkü konumuna ulaşmıştır.ISO 9001-2015 kalite yönetim belgesine sahip olan firma her tür hava filtresini, talep edilen verimlilikte Avrupa standartlarında üretme kapasitesine sahiptir.

Ar-Ge’ye önem veren General Filter Havak, ürün yelpazesini sürekli genişletmektedir. Ürün portföyü arasında, alışveriş merkezleri, ilaç, gıda ve sanayi fabrikalarının klima santrallerinde, temiz odalarda, ameliyathaneler gibi kapalı ortam havasının filtre edilmesinde kullanılan hava filtrelerinin üretimini yapmaktadır. ISO 16890 standardı kapsamında, ISO kaba partikül filtreleri ile torba ve rijit formunda hassas ince partikül filtreleri, EN 1822 standardı kapsamında ise Hepa filtreler yer almaktadır.