General Filter Havak

Hakkımızda

General Filter Havak, Esenyurt ISISO Sanayi sitesinde modern tesislerinde faaliyet göstermektedir. Bu tesislerde AR-GE bölümü, Eğitim ve Toplantı Salonu, Ofis, Depo ve Üretim alanı yer almaktadır.


General Filter Havak, İtalyan General Filter ve Türk Havak firmalarının ortak girişimidir. 2008 yılında İstanbul, Esenyurt ISISO sanayi sitesinde havalandırma ve klima sektörünün ihtiyaç duyabileceği her tür hava filtresinin üretimini, satışını, ithalat ve ihracatını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. General Filter, konusunda yarım asrı aşan tecrübesi ile İtalya’nın önde gelen filtre firmalarındandır. Havak ise, 1988 yılından beri Türkiye havalandırma ve klima sektörüne hizmet veren güvenilir bir firmadır. 

General Filter Havak, her iki kurucu ortaktan gelen teknoloji ve bilgi birikimini sayesinde hızlı bir büyüme kaydetmiş ve bugünkü konumuna ulaşmıştır.ISO 9001-2008 kalite yönetim belgesine sahip olan firma her tür hava filtresini, talep edilen verimlilikte Avrupa standartlarında üretme kapasitesine sahiptir. 

Ar-Ge’ye önem veren General Filter Havak, ürün yelpazesini sürekli genişletmektedir. Ürün portföyü arasında Kaset Filtreler, Madeni Filtreler, Torba Filtreler, Rijit Torba Filtreler, Aktif Karbon Filtreler, Aktif Karbon Kartuşlar, Hepa Filtreler ve aksesuarları yer almaktadır. Firma, kalite standardını korumak için kullandığı kritik hammaddeleri Avrupa’dan ithal etmektedir. Firmanın misyonu, yüksek verimlilik ve kalitedeki hava filtrelerini rekabetçi fiyat ve iyi servisle müşterilerine sunmak; enerji verimli filtrelerle, iç hava kalitesini yükseltirken enerji tüketimini düşürmektir.